Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cot5722/public_html/app/libraries/Grocery_CRUD.php on line 2719

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cot5722/public_html/app/libraries/Grocery_CRUD.php on line 2725

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cot5722/public_html/app/libraries/Grocery_CRUD.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cot5722/public_html/app/libraries/Grocery_CRUD.php on line 2768

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cot5722/public_html/app/libraries/Grocery_CRUD.php on line 2820

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/cot5722/public_html/app/libraries/Grocery_CRUD.php on line 2826
Çotanak
SEARCH
Your address will show here +12 34 56 78
Fabrika ve Üretim

Türkiye’nin yenilikçi markasının modern ve çevreye duyarlı tesisleri

Çotanak, Türkiye ve Dünyanın birçok ülkesinde kalitesiyle kendine yer edinmiş, ürünlerinin özgünlüğüyle yeri doldurulamaz bir pozisyon yaratmış yenilikçi bir markadır.

1957’de başlayan bir serüvenle bugünlere gelen Çotanak, yarattığı başarıyı kendini sürekli geliştirerek devam ettirecektir. Çevreye, insana ve sağlığa yatırım yapmak Çotanak’ın doğasındadır.

 

 

Tarihçe

Çotanak’a hayat veren tesis kompleksi 1957 yılında Ordu’nun Soya mahallesinde kurulmuştur. Daha önceden bataklık olan alanın ıslahı sonrasında zamanının en yeni teknolojisiyle kurulan tesisler, yıllarca Türkiye’nin soya yağı ihtiyacını karşılamış ve çok popüler olmuştur.

Zamanların değişmesiyle birçok kez yapısı değişen, ürün yelpazesi genişleyen ve daralan tesisler, 2010 yılında Altaş Grup’un yatırımı ile Altaş Yağ Sanayi ismini olarak değiştirmiş ve bugünkü yapısına kavuşmuştur.

Güvenlik

Çotanak, insana verdiği değeri sağlıklı ürünleri kadar üretim tesislerinde kullandığı güvenlik metotlarıyla da gösterir.  Dünya güvenlik standardı olan OHSAS 18001-2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Altaş Yağ Sanayi’nin her departmanında kullanılmaktadır.

Çevre

Altaş Yağ Sanayi 102 dönümlük tesis alanının %62’sini yeşil alan olarak düzenlemiştir. Yeşille uyumlu olması için tesis yolları için asfalt yerine daha doğal bir seçenek olan kesme taş tercih edilmiştir.

Ar-ge çalışmalarının bir parçası olarak bitki türlerinin sıcak ve soğuk dayanıklılığı ve verimliliği üzerine çalışmalar yapan Altaş Yağ Sanayi, bu emekle +3°C’lik global sıcaklık artışı durumunda Türkiye’nin ve Dünya’nın gıda ihtiyacının karşılanabilmesi için çalışmalar yürütmektedir.

1957 yılında şehirden çok uzakta kurulmuş olmasına rağmen, Ordu’nun zamanla büyümesiyle birlikte şehrin içinde kalan Çotanak tesislerinin CO2 emisyonlarının çok düşük olması ve herhangi bir ses veya koku sorunu oluşturmaması nedeniyle şehir içindeki konumunu korumasına izin verilmiştir.

Üretim

Altaş Yağ Sanayi Tesisleri, deposuna giren ham yemişi son ürün haline getirme kapasitesine sahip entegre bir tesistir. Modern ekipmanlarla üretim yapılan tesiste işlenen ürünlerin her ayrıntısı gerçek zamanlı olarak gözlenmekte, kalite ve sağlık unsurları sıkı Çotanak standartlarına göre düzenlenmektedir.

Modern metotların ve Çotanak Ar-ge departmanının aralıksız devam eden çalışmalarının sayesinde Çotanak ürünlerinin hiçbiri kimyasal katkı maddesi, boya, ömür uzatıcı ya da kıvam arttırıcı içermemektedir.

Teknolojileri gereği çoğu yağ fabrikasında kimyasallar kullanılarak yapılması gereken rafinasyon işlemleri, Altaş Yağ Sanayi’nde kullanılan yüksek teknoloji sayesinde herhangi bir kimyasal kullanmadan yapılmaktadır.

Kalite

Çotanak modern tesislerinin verdiği denetleme imkanları ve firma politikası olarak benimsediği uygulamalar doğrultusunda ilk ürün, son ürün ve arasındaki bütün üretim aşamalarından sıklıkla numuneler alır ve analiz eder.

Çotanak Laboratuvarları çok hızlı bir şekilde analiz sonuçları sağlayan deneyimli bir ekip ve yüksek teknolojili ekipmanlarla çalışır. Altaş Yağ Sanayi Tesisleri ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 22000-2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’ne sahiptir.

Ar-Ge

Ar-Ge

Altaş Yağ Sanayi, Çotanak ürünlerinin her ayrıntısını baştan aşağı inceleyen, araştıran ve geliştiren dinamik bir ekibe sahiptir. Kullanılan üretim teknikleri, analiz metotları, ürünlerin tadı ve besin değerleri her geçen gün geliştirilmekte ve Çotanak her yaptığı geliştirme ile standartlarını daha da sıkılaştırmaktadır.

Bu sayede Çotanak;

  •  

    Ballı Fındık Ezmesi gibi çok istenen ama teknik nedenlerle üretilemeyen ürünleri sizlere sunabilmiş,

  •  

    Aspir Yağı gibi Türkiye’de kimsenin üretmeye cesaret edemediği yağları marketlere getirebilmiş,

  •  

    İdeal ve Omega gibi sağlığınızı koruyacak bilimsel karışım yağlarını dizayn edebilmiştir.

Vizyon ve Misyonumuz

Çotanak Markasını tüm sofraların vazgeçilmez bitkisel yağ markası yapmak.